Haberler

11
  KAMU DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KİTSO'DA YAPILDI

 Kilis Ticaret ve Sanayi Odası-İpekyolu Kalkınma Ajansı Birlikteliğiyle Kamu Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
KiTSO Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI'nın moderatörlüğünde, Kilis İl Tarım ve Orman Müdür Songül KADIOĞLU, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan AKYILMAZ, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü İsmet İNCE, Kilis İl KOSGEB Müdürü Murat KÜÇÜKOĞLU devlet destekleri hakkında bilgilendirmelerde bulundular.
Üretici firmaların da bir araya geldiği toplantı, soru cevaplarla sona erdi.

[Devamını oku...]

04
ÜYELERİMİZE DUYURU!!!
  İlgi: Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın 05.07.2019 tarihli, 157093 sayılı ve poşet uygulamaları hakkında yazı   Çevre ve Şehircil...

[Devamını oku...]

03
KİLİS-FIRAT KALKANI BÖLGESİ TİCARET FORUMU TOPLANTISI YAPILDI

 

 

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantı öncesi saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Kilis’in tanıtım ile ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.

 

KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı  “Ekonomi bizlerin bir araya gelerek, geliştirebileceği bir sistemdir. Bunun da başında aslında üretim geliyor. Bu yükü bölgede sizler ve Kilisliler çekiyor. Bu nedenle de biz beraber hareket etmek zorundayız. İlişkilerin geliştirilmesi için sizlerle toplantılara daha çok gerçekleştiriyoruz. Bugünkü toplantının asıl amacı şudur, Suriye’de bir mala ihtiyaç var, fakat Suriyeli vatandaş, bu malın Kilis’te üretildiğinin farkında değil, aslında o mal organize sanayi bölgesinde üretiliyor. Sizlerle organize sanayi bölgesindeki iş adamlarını bir araya getiriyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Recep Soytürk de yaptığı konuşmada, bölgede üretilen tarım ürünlerine dikkat çekerek, "Geçişkenlik kısıtlı olduğu için Türkiye tarafında bunların satılması zor idi, bugün eskiye göre çok iyi durumdayız. Kilis’ten bir ticaret erbabı, Gaziantep ve Kayseri’den her hangi bir ticaret erbabı Azez’e, Çobanbey’e, Mare’ye gelip yaklaşık 18 tarım ürünü, bir de kalıp halindeki hurda olmak üzere 19 kalem ürünü valilikçe akredite edilmiş olan Suriyeli firmalardan çok rahatlıkla alabiliyor. Gümrük kapısından geçirebiliyor, başka bir izne gerek kalmadan, böyle bir durum, daha öncede bir araya gelerek konuştuk. Ama bunu uygulamaya getirmemiz lazım, rejim bölgesine veya PYD bölgesine ürünler gideceğine Türkiye tarafına gelsin” diye konuştu.

Toplantıya Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Topumcu, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı ve Azez Ticaret Odası Başkanı İbrahim Drbala katıldı.

Toplantı sonrası Kilis Ticaret ve Sanayi Odası'na kayıtlı üretici firmaların fuaye alanında açmış oldukları standları, Suriyeli Alım Heyetinin gezmesiyle son buldu.

[Devamını oku...]

29
OTO GALERİCİLERİN MESLEKİ BELGELERİ TESLİM EDİLDİ

 Mahireller projesi ile Kilis’te MYK Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumluları Mesleki Belgelendirme sınavı sonucunda başarılı olanlara belgeleri KİTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı tarafından takdim edildi

[Devamını oku...]

29
İKA AĞUSTOS AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

   KiTSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Ağustos ayı olağan yönetim kurulu toplantısına katılım sağladı.

Toplantı Valimiz Recep Soytürk Başkanlığında, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Adıyaman Valisi Aykut Pekmez'in katılımlarıyla Gaziantep’te gerçekleştirildi.

[Devamını oku...]

28
MAHİR ELLER KİLİS’TE BELGELENDİ

 MESLEKİ BELGELENDİRME SINAVLARI SONUCU BELGE ALMAYA HAK KAZANAN İNŞAAT SEKTÖRÜ ÇALIŞANLARININ BELGE ALMA TÖRENİ GTO DESTEK MESLEKİ YETERLİLİK MERKEZİ KATILIMIYLA KİLİS TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA GERÇEKLEŞTİ.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırmaları Vakfı (TEPAV) ortaklığında, Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ve Kilis ilinde Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) iş birliğinde yürütülen Mahir Eller Projesi kapsamında gerçekleşen Mesleki Yeterlilik Sınavları sonucu belge almaya hak kazanan 111 inşaat sektörü çalışanına belgeleri törenle teslim edildi.

Nitelikli çalışan ve verimli üretim sloganıyla yola çıkan proje 30 bin kişinin mesleki becerilerinin belirlenmesi ve 15 bin kişinin ise mesleki yeterliliğinin tescillenmesi amacıyla 12 ildeki Ticaret ve Sanayi Odalarında faaliyetlerine devam etmektedir.

“NİTELİKLİ ÇALIŞANLARIN BELGELENDİRİLMESİ İŞ GÜCÜ PİYASASI İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”

Nitelikli çalışan açığını gidermenin hem ülke ekonomisi hem de Kilis ekonomisi için büyük önem arz ettiğini söyleyen KİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, şu ifadeleri kullandı:

“Mesleki yeterlilik sistemi, işgücü piyasasının beklentileri doğrultusunda uygun meslekleri belirliyor. Bu mesleklerde çalışan ya da çalışmak isteyen kişilerin sahip olması gereken standart bilgi ve beceri düzeyleri Mahir eller Projesi kapsamında tespit ve tescil ediliyor. Bu amaçla Kilis’te inşaat sektörü çalışanlarının Mesleki Belgelendirme sürecinde işbirliği yaptığımız Gaziantep Ticaret Odası Destek Mesleki Yeterlilik Merkezi’ne değerli katkılarından dolayı şahsım adına teşekkürü borç bilirim”.

“GÜNÜMÜZDE ZORUNLU OLMASA DAHİ İŞ HAYATINDA BİREYLERİN BİLGİ, BECERİ VE DENEYİMLERİNİ BELGELEMELERİ İSTENİYOR”

“Zorunluluk olmadığı alanlarda dahi, iş hayatında bireylerin bilgi, beceri ve deneyimlerini belgelemeleri istenmektedir” diyen Gaziantep Ticaret Odası Destek Mesleki Yeterlilik Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Duman “GTO Destek Mesleki Yeterlilik Merkezi olarak 2018 yılından bu yana ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel için belgelendirme kuruluşu olarak hizmet veriyor. GTO Destek Mesleki Yeterlilik Merkezi olarak inşaat sektöründe 15 meslek kolundaki çalışanların yanı sıra Emlak danışmanlarını ve Servis Aracı Şoförlerini belgelendiriyoruz. Bu amaçla işbirliği içerisinde olduğumuz Mahir eller Projesi değerli ekibine ve Kilis Ticaret ve Sanayi Odası’na sınavlar boyunca gösterdikleri ev sahipliği ve destekleri için teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Tören belgelerin, belge almaya hak kazanan katılımcılara teslim edilmesiyle son buldu.

 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 73İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son